Mężczyżni Świętego Józefa w Toruniu


Robert Olender, od 30 lat szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci, współwłaściciel firmy wspierającej tworzenie i wdrażanie strategii biznesowych, wolontariusz ,, Służby rodzinie'' , pomagające małżeństwom w osiągnięciu wartościowych celów w oparciu o zasady Pisma Świętego.

Bitwa o tożsamość jest spotkaniem skierowanym do mężczyzn, jest opowieścią o męskiej tożsamości i jej fałszywych narracjach które podsuwa duch świata. Spotkanie będzie okazją do refleksji nad tym jak w dzisiejszym świecie wygrać bitwę o czyste męskie serce , jakie cele i jakich wartości powinien bronić mężczyzna oddany Bogu.

Zapraszamy na interesujące spotkanie w ciekawym miejscu.

05.03.2019 spotkanie Męskiej Grupy Toruń.

Zapraszamy na spotkanie formacyjne prowadzone w oparciu o książkę autorstwa Billa Bawdena i Tima Sullivana pt. Drogowskazy. To nasze drugie spotkanie przeprowadzane w oparciu o materiały zawarte w tej publikacji.

Temat wtorkowego spotkania: nasza relacja z Panem Jezusem. Zapraszamy wszystkich chętnych do odkrywania mocy Słowa Bożego oraz prawd wiary zawartych w Katechizmie Kościoła Katolickiego.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 05.03.2019 o godzinie 18.30 , w salce katechetycznej Parafii Opatrzności Bożej w Toruniu, ul.Okólna 178/80.

Kontakt i informacje: tel.507-541-562 lub szczerbiak.szymon@gmail.comBill Moyer

Bill Moyre jest założycielem SOS Leadership Institute, organizacji kształtującej liderów zmiany. Wcześniej posługiwał jako dyrektor operacyjny National Fellowship of Catholic Men. Bill nauczał liderów w 36 krajach świata, 49 stanach USA na temat efektywnego przywództwa . Przez 14 lat pracował z młodzieżą w parafii św. Hieronima w Waco oraz jako doradca rodzinny w Diecezjalnym Biurze Życia Rodzinnego . Doceniony przez diecezję Austin nagrodą ,,Przyjaciel młodych" oraz (wspólnie z żoną Różą) nagrodą ,,Lumen Gentium". Prowadził ponad 150 rekolekcji i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych wspólnie ze swym synem Billym. Wspólnie z synem napisali też książkę ,,Ziarno sukcesu: Podróż od sukcesu do znaczenia" i ,,Powrót do sukcesu: Żyj życiem świadomym celu". Ojciec 4 dorosłych dzieci i 7 wnuków. Wspólnie z żoną mieszkają w Waco w Texasie.


Bill odwiedza Polskę by poprowadzić trzecią edycję weekendu dla liderów grup męskich - Męski azymut , który odbędzie się w dniach 22-24 marca 2019 - "Święta Puszcza" - Olsztyn k. Częstochowy (szczegóły na stronie głównej mezczyzni.net) . W ramach pobytu w naszym kraju Bbill odwiedzi niektóre miasta w których działają grupy Mężczyzn Świętego Józefa w tym także Toruń.

Zapraszamy 26.03.2019 na godzinę 19.00 do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu na spotkanie pt. Z ciemności do Światłości. Spotkanie odbędzie się w sali medialnej , wejście przez furtę od ul.Sienkiewicza lub od strony parkingu na terenie seminarium.

Informacje: tel 507-541-562, szczerbiak.szymon@gmail.com


02.04.2019

Spotkanie

Małej grupy męskiej.

,, Modlitwa jest dla mnie wzniesieniem serca, prostym spojrzeniem ku Niebu, okrzykiem wdzięczności i miłości zarówno w cierpieniu, jak i radości"

Teresa od Dzieciątka Jezus, Rękopisy autobiograficzne.

Zapraszamy na spotkanie formacyjne prowadzone w oparciu o książkę autorstwa Billa Bawdena i Tim Sullivana pt. Drogowskazy. Tematem wtorkowego spotkania będzie modlitwa. Teksty które poprowadzą nas w rozważaniach to: Łk 18,9-14: Mt 6,5-13; Rz 8,26. Zapoznamy się także z krótkim przewodnikiem po modlitwie. Gościem spotkania będzie nasz duchowy opiekun Ks. Jacek Koczorski . Zapraszamy !

Spotkanie odbędzie się we wtorek 02.03.2019r o godzinie 18.30 w salce katechetycznej Parafii Opatrzności Bożej w Toruniu, ul. Okólna 178/80.

Kontakt i informacje tel. 507-541-562, szczerbiak.szymon@gmail.com

07.05.2019

Spotkanie małej grupy męskiej


Zapraszamy na spotkanie mężczyzn w ramach małej grupy. Na wtorkowym spotkaniu będziemy kontynuować temat modlitwy.

Tekstem który poprowadzi nas w rozważaniach będzie Mt 6,5-15, sięgniemy także do książki Marii Miduch pt. Oddech Boga. Modlitwa ludzi biblii, oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 07.05.2019 o godzinie 18.30 w salce katechetycznej Parafii Opatrzności Bożej w Toruniu, ul Okulna 178/80

Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn do wspólnej modlitwy i rozważań.


Bill Moyer w Toruniu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wizyty Billa Moyera w Toruniu.

04.06.2019

Zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w ramach małej grupy pt. Bezwarunkowa miłość Boga.

Tekstem który nas poprowadzi w rozważaniach to fragment listu św. Pawła do Rzymian (8, 12-17): ,,Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni , ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać : << Abba, Ojcze!>>...

Spotkanie odbędzie się we wtorek 04.06.2019 o godzinie 18.30 w salce katechetycznej Parafii Opatrzności Bożej w Toruniu, ul. Okólna 178/180

Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do naszej grupy.

Spotkanie małej grupy męskiej

04.12.2019 godz. 18.30, po wieczornej mszy świętej, salka parafialna kościoła pw. Opatrzności Bożej.

Temat spotkania - pokusy, zainspirowany weekendem z Donaldem Turbittem, twórcą międzynarodowego ruchu męszczyzn św. Józefa, który odbył się 22-24 listpada 2019 w Drzewocinach.